SNAPCHAT INSTRUKCJA OBSŁUGI

Co to jest Snapchat? Jak używać snapchata? Jak stworzyć historię na Snapie? Kto ogląda moje snapy? Jak znaleźć znajomych na snapie? Co oznacza liczba przy mojej nazwie? Takie i inne pytania zadaje sobie coraz więcej osób, które chcą korzystać z nowej aplikacji. Przyznaję, że na początku może wydać się ona mało zrozumiała, ale jak tylko poćwiczysz na pewno się w niej ZAKOCHASZ. Żyj chwilą i podziel się najlepszymi momentami z przyjaciółmi, nawet z tymi na drugim końcu świata. Czas na Twojego pierwszego snapa i początek dobrej zabawy!!!

Snapchat to aplikacja, która umożliwia przesyłanie zdjęć, lub 10 sekundowych filmów to wybranej grupy odbiorców. Idealny program dla tych, którzy mają rodzinę lub przyjaciół za granicą lub w innym mieście i chcą podzielić się wybranymi momentami, na żywo. Zdjęcie lub film musi być zrobiony w czasie rzeczywistym, nie można go załadować z galerii, czy wybrać z któregoś pliku w telefonie. To jest pierwsza zasadnicza różnica. Żyj chwilą i dziel się nią, bez przerabiania, upiększania, obcinania.

Druga różnica to ta, że przesłane zdjęcia znikają z aplikacji zaraz po ich wyświetleniu, lub (jeśli wybierzemy opcję my story) po 24 godzinach. Tylko tyle czasu będą mieli Twoi znajomi, aby ponownie odtworzyć wideo lub zobaczyć przesłane przez Ciebie fotki. Później wszystko znika, jak w życiu i czas na nowe doświadczenia, którymi znów możemy się podzielić wysyłając nowe snapy. A co to są snapy? Snapy czyli krótkie filmiki lub zdjęcia stworzone w czasie rzeczywistym. Snapchat pozwala aby do zdjęcia coś dorysować, lub dopisać komentarz. Nic więcej.

Startujemy

Pobieramy aplikację na telefon i wybieramy login, warto aby był on jak najłatwiejszy do zapamiętania, bo to dzięki niemu Twoi znajomi będą mogli Cię odnaleźć i dodać do swoich kontaktów. Aplikacja prosi nas o dostęp do książki telefonicznej i jeśli się zgodzimy za chwilę na ekranie pojawią się nasi pierwsi snapowi znajomi.

Pojawia się przed nami ekran z żółtym kwadratem i komendą to add a selfie. Jeśli jesteś bez makijażu, nie uczesana i w piżamie, to radzę poczekać na lepszy moment, bo nie będzie „upiększania twarzy” ani „wybierz z galerii”, tylko zdjęcie na surowo. Pod żółtą ikonka znajdują się added me, tutaj wyświetli się informacja za każdym razem gdy ktoś doda Cię do listy kontaktów, add friends, tutaj dodajemy znajomych. Możemy to zrobić na parę sposobów. Za pomocą  add by username, czyli wpisując dokładną nazwę użytkownika (musimy ją znać, bo snapchat nie podpowiada, ani nie dopowiada i jeśli zapomniałeś jednej literki lub cyferki nie znajdziesz znajomego). Jest także opcja add by snapcode, która umożliwia dodanie znajomego wysyłając zdjęcie ze snapowym kodem znajomego.

Jak zrobić pierwszego snapa?

Na dole ekranu z żółtym kwadracikiem i ikonką duszka znajduje się strzałka, przesuwamy ją do góry i pojawia się ekran aparatu fotograficznego. Mamy dwie możliwości. Możemy zrobić zdjęcie klikając jednorazowo na kółko znajdujące się na dole ekranu, lub nagrać 10 sekundowy filmik przytrzymując kółko. Jeśli filmik ma być krótszy wystarczy puścić je wcześniej. W prawym górnym rogu znajduje się ikonka służąca do przełączania ekranu, możemy tam wybrać widok selfie. Robimy zdjęcie. W lewym dolnym rogu pojawia się licznik, możemy tam ustawić ile sekund nasza fotka będzie się wyświetlać gdy otworzą ją nasi znajomi. Lepiej nie przesadzać i ustalić krótszy czas, bo nikt nie lubi oglądać przez 10 sekund wczorajszej pizzy, albo Twoich butów. No chyba, że sprzedajesz buty i ważne są detale.  Na środku ekranu pojawia się napis swipe for filtres. Jeśli przesuniemy go palcem pojawią się dodatkowe opcje, którymi można ozdobić nasze zdjęcia. Godzina, licznik kilometrów,  czarno biały, jasny lub przyciemniony filtr kolorystyczny. To jeszcze nie koniec. W prawym górnym rogu znajdują się trzy ikonki, kwadracik, literka T oraz długopis. Pierwsza z nich służy do dodawania emotikonek, pojawią się one na środku zdjęcia, druga pozwala na napisanie tekstu, trzecia na dorysowanie czegoś w wybranym miejscu. Jeśli zdjęcie jest gotowe naciskamy na strzałkę w dolnym prawym rogu i wysyłamy snapa w świat.

Jak zrobić my story na snapie?

My story to sekwencja Twoich zdjęć i filmików, które będą widoczne przez następne 24 godziny. Aby zrobić my story zaczynamy tak samo jak poprzednio, robimy zdjęcie lub nagrywany filmik. Jeśli jest gotowy klikamy w ikonkę kwadracika z plusem, która znajduje się mniej więcej na środku w dolnej krawędzi ekranu i pierwsza część my story jest gotowa, Twoi znajomi już za chwilę mogą ją zobaczyć. Jeśli chcemy dodać kolejny filmik postępujemy tak samo i znów dodajemy go do historii.

Więcej już wkrótce. Jeśli macie jakiekolwiek pytania piszcie, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czekam na Wasze pierwsze snapy. Znajdziecie mnie pod hasłem agatrolese. Jeśli chcecie śledzić moje przygody w Indiach to też zapraszam na snapa. I to jak najszybciej, bo już niedługo wyjeżdżam.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s