O MNIE SŁÓW KILKA

Wierzę w przeznaczenie, w momenty, w siłę podświadomości. Wiem, że trzeba skakać w ogień, aby znaleźć szczęście. Chcę żyć tak jak podpowiada mi serce, robiąc to, co kocham najbardziej.

Jestem doktorem nauk humanistycznych, ukończyłam również filologię włoską i dziennikarstwo. Uwielbiam uczyć się języków obcych, a moja ciekawość świata nie zna granic. W świecie win zakochałam się bez pamięci i bezpowrotnie 10 temu degustując Barolo, podczas pierwszej podróży do winnic, w którą pojechałam jako tłumacz. Zamiłowanie do kuchni i poszukiwania nowych smaków pojawiło się w miarę degustacji gdy odkryłam, że dusza każdego wina ujawnia się tylko w akompaniamencie z odpowiednim daniem. Miłością do podróży zaraził mnie mój mąż, który sam odwiedził ponad 50 krajów na całym świecie.

Na blogu chciałabym podzielić się z Tobą moją pasją i doświadczeniami;  tym co dobre i tym co złe. Znajdziesz tutaj relacje z dalekich i bliskich podróży, recenzje restauracji, które odwiedziłam, oraz opisy win, które degustowałam. Innowacyjny lifestylowy poradnik, który przyda się przy wyborze restauracji na specjalny wieczór, podjęciu decyzji dokąd wyjechać na urlop, gdzie i co jeść. I oczywiście jakie wybrać wino. Do obiadu z rodziną, do kolacji z narzeczoną, na prezent…Mam nadzieję, że  Cię zainspiruję, przestrzegę i pomogę. I że tak jak ja pokochasz degustować  życie przy stole.

Agnieszka Trolese